Vážené včelárky a včelári.

Príprava včelstiev na zimu je už v plnom prúde. Prehliadky, liečenie a kŕmenie sú momentálne hlavnými diskusnými témami. Je iba na včelárovi, ako pripraví svoje včelstvá na ďalšiu sezónu. Našim cieľom je tiež šírenie osvety medzi včelármi. Preto Vám odporúčame používať na zimné kŕmenie invertné krmivo. Dôvody prečo si pozrite v článku „Invertné krmivo vs. cukor“ (môžete kliknúť priamo na zvýraznený text).  Do sekcie „Otázky a odpovede“ sme pridali aj článok výrobcu nemeckej firmy Cargil. 

Inverté krmivo TruSweet, ktoré nájdete na našej stránke, je veľmi vhodná alternatíva namiesto cukrového sirupu. Toto krmivo ponúkame už tretí rok a za tú dobu máme od včelárov iba pozitívne referencie. Jeho použitie má viacero výhod, napríklad oproti cukru je aj ekonomické, lebo 1kg krmiva Trusweet =1kg cukru. Z cukru síce včelár urobí cca1,6 – 1,7 kg sirupu, ale problém je, že cukor musia včielky ešte invertovať (spracovávať). Na tento proces už spotrebujú časť cukru, ktorý im dáte. Priamo na tomto úbytku cukru vidíte,  koľko energie musia včely vynaložiť na invertovanie cukru. Pri invertnom krmive táto námaha a spracovanie včelám odpadá.

Vieme, že medzi včelármi kolujú rôzne, aj negatívne názory na invertné krmivá. 

Na zamyslenie - naša firma je popredný predajca včelárskych potrieb na Slovensku. Našim cieľom je spokojný a prosperujúci včelár. Myslíte si, že by sme Vám núkali niečo, čo by vašim včelstvám uškodilo?

 

  • Published on Tuesday, 01 September 2015 22:05
  • Hits: 2807
  • Written by Administrator